w serwisie

Teraz możemy także zaproponować leczenie obrzęków metodami z zakresu fizjoterapii przy pomocy aparatu BTL 6000 Lymphastim 12 Topline.


BTL 6000 Lymphastim Topline

Miło nam poinformować, że nasza placówka jest wyposażona w stetoskop nowej generacji znanej i uznanej w świecie medycznym firmy 3M Littmann.

Stetoskop 3M Littmann 3200

Obecnie badania ultrasonograficzne wykonujemy nowym ultrasonografem firmy General Electric LOGIQ S7 Pro. Jest to jeden z najnowocześniejszych aparatów na świecie, został zbudowany w oparciu o innowacyjną architekturę - S-Agile Acoustic, która jest zaimplementowana w modelach najwyższej klasy. Dzięki tej technologii parametry nadawcze wiązki sygnału dostosowywane są do odbieranego echa, a wpływ na to mają takie parametry jak zmiana prędkości rozchodzenia się dźwięku w różnych tkankach czy też niejednorodność przepływów.

Nowość !!! Jako jedyny ośrodek w Krakowie posiadamy aparat EVRF do bezoperacyjnego zamykania nie tylko dużych ale także małych żylaków, pajączków naczyniowych, poszerzeń żylakowych żył siatkowatych i innych naczynek metodą radiofrekwencji (fale radiowe wysokiej częstotliwości)

14-16.03.2012, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Trzy dni dla przyszłości medycyny

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 8 marca 2012 r. w sprawie recept lekarskich dostępne w dziale PRAWO

W dniach 1-3 marzec 2012 w Zakopanem odbyła się VII Kongres Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. W pierwszym dniu wykładów omawiano tematy związane z postępowaniem w owrzodzeniach żylnych goleni oraz rozpoznawanie i leczenie obrzęków limfatycznych i limfatyczno-żylnych.

NFZ: Komunikat dla świadczeniodawców podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS) w sprawie stosowania przepisów § 12 ust. 5 i 6 Ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej - cały komunikat znajduje się w dziale PRAWO

USTAWA z dnia 13 stycznia 2012 r. o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego
oraz wyrobów medycznych oraz niektórych innych ustaw. Treść ustawy do ściągnięcia w dziale PRAWO