O nas

Prowadzimy działalność leczniczą od 1993 roku. Specjalizujemy się w diagnostyce i leczeniu chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem chorób naczyń.

Dysponujemy jednym z najnowocześniejszych aparatów - GE LOGIQ S7 Pro z możliwością wykonania elastografii czyli oceny sprężystości tkanek co jest istotne m.in. przy wykrywaniu zmian nowotworowych. Wykonujemy diagnostykę ultrasonograficzną układu krążenia, a także badania ultrasonograficzne tarczycy, piersi, ślinianek oraz węzłów chłonnych

 

Elastografia jest metodą polegającą na pomiarze sprężystości tkanek w algorytmie oceny modułu Younga w różnych lokalizacjach danego narządu. Badanie może być przeprowadzane metodą manualną gdy za pomocą delikatnego ucisku generujemy zagęszczenia i rozrzedzenia ośrodka lub automatyczną gdy z głowicy generujemy falę akustyczna poprzeczną wywołującą podobny efekt w ośrodku. Wyniki pomiaru są przetwarzane komputerowo i wyświetlane w postaci kodowanej kolorem. Zmiany złośliwe mają zazwyczaj zmniejszoną sprężystość w porownaniu do otaczających tkanek (biopsja wirtualna)

  

W razie potrzeby wykonania badania przy łóżku chorego w domu dysponujemy przenośnym sprzętem GE LogiqBook XP z głowicami liniową i convex co umożliwia wygodny i szybki dostęp do diagnostyki ultrasonograficznej

 

Jako jedyny ośrodek w Krakowie posiadamy aparat EVRF do bezoperacyjnej likwidacji także małych żylaków, pajączków naczyniowych, poszerzeń żylakowych żył siatkowatych i innych naczynek (również na twarzy np. w przebiegu trądzika różowatego) metodą radiofrekwencji (destrukcja ściany naczynia w następstwie jego podgrzania w wyniku działania fal radiowych wysokiej częstotliwości)